Демонтаж двоповерхового історичного будинку на Саксаганського – юридичний аспект

Вересень 2020

– Владислав Власюк

Юридичний аспект притягнення до відповідальності осіб, винних у незаконному демонтажі двоповерхового будинку на Саксаганського.

ТОВ «Інвест Рентал» як замовник будівництва дійсно повинен був погодити проведення робіт з «Реконструкції з надбудовою адміністративного будинку за адресою: вул. Саксаганського, 76 в Голосіївському районі міста Києва» з Міністерством культури та інформаційної політики, оскільки їх реалізація може позначитися на об’єктах культурної спадщини – будинках за адресами: вул. Саксаганського, 74 та вул. Саксаганського, 78, – які занесені до Переліку об’єктів культурної спадщини міста Києва і мають статус щойно виявлених об’єктів культурної спадщини (п. 14 ч. 2 ст. 5 Закону України «Про охорону культурної спадщини»).

Водночас, контроль за виконанням законів України «Про охорону культурної спадщини» на території міста Києва покладено на Департамент охорони культурної спадщини КМДА, на який відповідно покладено обов’язок забезпечити захист об’єктів культурної спадщини від загрози знищення, руйнування або пошкодження (п. 5.16 Положення про Департамент, затверджений Розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради від 07 березня 2018 року № 381).

Зі змісту ч.2 ст. 5 Закону України «Про охорону культурної спадщини», п.п. 1, 4 Положення про Міністерство культури України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 вересня 2014 року № 495, вбачається, що Міністерство культури України є спеціально уповноваженим органом, що забезпечує формування та реалізує державну політику, зокрема, у сфері охорони культурної спадщини. До його повноважень, крім іншого, відноситься надання дозволів на проведення земельних робіт в історичних ареалах населених місць таприпинення робіт на них, якщо такі роботи проводяться без дозволів або з відхиленням від них.

За виконання  будівельних  робіт без отримання дозволу на їх виконання для замовника будівництва передбачено штраф у розмірі від 812 тис до 1,97 млн гривень (п. 3 ч. 2 ст. 2 Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності»).

Опубліковано на Хмарочос

Давайте працювати разом