Карантин в Україні може затягнутися до літа 2021 року: як буде діяти місцева влада

Серпень 2020

– Віталій Власюк

Які обмеження будуть діяти під час адаптивного карантину, за що зможуть штрафувати українців і чи зможуть області не посилювати карантин

В Україні продовжили карантин до кінця літа, тобто до 31 серпня, але змінили саму модель карантину. так, з 1 серпня на території України діє адаптивний карантин з поділом регіонів на “зелену”, “жовту”, “помаранчеву” і “червону” зони, в залежності від рівня поширення коронавіруса і захворюваності COVID-19.

Але, на думку експертів, адаптивний карантин в тій чи іншій формах в Україні можуть продовжити на рік, поки не перехворіє більша кількість населення, або ж таки не буде знищена загроза коронавірусної інфекції.

Нагадаємо, як це повинно “працювати”:

  • Якщо всі показники в області будуть знаходитися в межах норми, – територія буде включена в “зелену” зону.
  • У тому випадку, якщо область переведуть в “жовту” зону, – з’явиться заборона на відвідування установ соціального захисту.
  • У “помаранчевої” зоні додається заборона на роботу хостелів, туристичних баз, ресторанів в нічний час, розважальних закладів, спортзалів.
  • А вже в “червоній” зоні заборонена робота громадського транспорту, ТРЦ, кафе, ресторанів. До того ж, між “зеленою” і “червоної” зонами будуть встановлені спеціальні пости.

Сайт “Сьогодні” розбирався, які обмеження будуть діяти під час адаптивного карантину, за що зможуть штрафувати українців і чи зможуть області не посилювати карантин за власним бажанням.

Які обмеження діють на цей момент

Олександр Хмелевський, кандидат наук і незалежний експерт, пояснює, що залишаються в силі вимоги носити маски в приміщеннях і в транспорті, мати при собі документи, що засвідчують особу.

“За невиконання цих вимог можуть оштрафувати. Раніше могли оштрафувати за перебування без маски на вулиці, за відвідування парку, за те, що зібралося на вулиці 3 людини, тощо. Залишаються штрафи для бізнесу за порушення санітарних норм: продавці або обслуговуючий персонал без масок і рукавичок, не проводиться дезінфекція, не дотримується соціальна дистанція, занадто багато людей в приміщенні, робота ресторанів або розважальних закладів з 22:00 до 7:00, в тих регіонах де є така заборона, тощо “, – пояснює Хмелевський.

Віталій Власюк, адвокат, керуючий партнер юридичної фірми “єПраво” в коментарі “Сьогодні” зазначив, що в залежності від зон, будуть діяти різні обмеження, порушення яких і буде вважатися порушенням правил дотримання карантину, за яке зможуть оштрафувати на 17 тис. грн.

При цьому ключова різниця – це обмеження для бізнесу: так, ресторани і кафе можуть працювати в населених пунктах зеленої зони, працювати в денний час в помаранчевій зоні, і взагалі не можуть працювати в містах червоної зони. Також непростим залишається перетин кордонів в обидві сторони: українцям мало куди можна виїжджати без достатніх на те підстав (наприклад, на навчання до Європи – не можна)“, – говорить Власюк.

Він додає, що, з огляду на нинішню епідситуацію, не слід очікувати радикального пом’якшення карантинних заходів навіть в найближчі навіть роки.

“Швидше за все карантин буде діяти до літа 2021, коли значна частина людей або перехворіє, або буде вакцинована”, – додає Хмелевський.

Повну версію опубліковано на Сьогодні

Давайте працювати разом