Санкції проти РФ допоможуть ізолювати агресора від міжнародного суспільства

Листопад 2018

– Віталій Власюк

Ці заходи наголошують на непохитному партнерстві України, Сполучених Штатів та ЄС

Фінансові санкції проти Російської Федерації, які ввели Сполучені Штати, вперше на офіційному рівні визнають, що Кремль має повний контроль над ситуацією на окупованій території Донбасу. Цю заяву спеціального представника Держдепартаменту США Курта Волкера, а також те, як такі заходи вплинуть на ситуацію на сході України.

Нова хвиля санкцій наголошує на непохитному партнерстві України, Сполучених Штатів та ЄС, а також неприйнятті світовою спільнотою окупаціїрегіонів Луганської, Донецької областей та Криму.

“Згідно з нормами міжнародного права, РФ повністю контролює ситуацію в Криму, починаючи з березня 2014 року. Якщо розглядати ситуацію з юридичного погляду, даний факт залишається фактом, – зазначив адвокат. – Заява ж Курта Волкера варто більше розглядати в політичному ключі. Це посилення позицій подальшого тиску на Росію. Санкції, як бачимо, свої функції виконують”.

Наразі РФ наполегливо підтримує так звані “вибори” в ОРДЛО, які провели там 11 листопада, “європейцям і американцям нічого не залишається, окрім як тиснути на Росію, реагувати санкціями й вимагати вплинути на бойовиків з метою повернення Донбасу Україні, а також Криму“.

“Яким чином в Україні повинні задокументувати факт проведення виборів, щоби надати в подальшому всі необхідні матеріали в міжнародних судах, зокрема й у Гаазі?”, – поцікавилися журналісти в адвоката.

“Єдиний момент, який варто документувати, це порушення, – вважає юрист. – Сам факт цього “голосування” – пряме та грубе порушення міжнародного гуманітарного права. Тому до кримінального суду в Гаагу звертатися просто необхідно”. Що ж до впливу нової хвилі санкцій на країну-агресора, то рано чи пізно вони можуть призвести до такого ефекту, як залізна завіса від міжнародного суспільства.

“Якщо це станеться, всім буде зрозуміло, що РФ, яка не може існувати сама по собі, без зовнішніх економічних зв’язків, опиниться в ізоляції. Як вона себе при цьому поведе – очевидно. Тому санкції – це дієвий шлях. І ми повинні бути вдячні міжнародним партнерам за таку підтримку”.

Текстову частину інтерв’ю опубліковано на UATV

Журналіст: Наталія ЛЕВЧЕНКО, UATV

Давайте працювати разом