Як ми допомагаємо іноземним клієнтам інвестувати в безпеку доріг України

Лютий 2020

– Віталій Власюк

31 січня 2020 року компанія Bolt, відомий європейський онлайн-оператор пасажирських перевезень, оголосив про початок співпраці з Державним агентством автомобільних доріг України. Як повідомляється на Урядовому порталі, співпраця стосуватиметься таких соціально важливих тем, як безпека руху, культура поведінки на дорогах, екологічна чистота узбіч і загальний стан українських доріг.

Першу спробу закріпитися на українському ринку компанія Bolt зробила в 2018 році. На жаль, вона виявилася невдалою. Цього разу юридичним партнером інвестор обрав «єПраво». Перед фахівцями юридичної фірми постав цілий ряд викликів:

W

проблемні питання з об’єктами інтелектуальної власності;

W

амбітні плани інвестора побудувати найбільш вигідну бізнес-модель;

W

спробувати застосувати в Україні шерингову економіку.

При цьому потрібно було подолати перешкоди валютного регулювання та уникнути податкових і інших ризиків.

«Зараз можна з упевненістю говорити, що Bolt буквально за два роки перейшов із категорії новачків ринку спільного використання автомобілів до рангу лідерів. Часто послуги, які пропонує компанія своїм клієнтам, є інноваційними і потребують, в тому числі, нестандартних юридичних рішень. Ми, зі свого боку, робимо все, щоб юридичний супровід компанії «єПраво» допомагав Bolt відчувати себе впевнено у правовому полі України, створював для компанії нові перспективи і можливості», — говорить Віталій Власюк, керуючий партнер фірми «єПраво».

Домовленість про співпрацю з державною агенцією відповідає стратегії державного сектору розширювати коло інноваційних міжнародних компаній. Разом з тим, деталізація таких домовленостей вимагає юридичного професійного опрацювання. Зокрема, з боку «єПраво» над проектом працює збірна команда юристів-фахівців з різних практик: податкової, корпоративної та захисту інтелектуальної власності.

«Співпраця Bolt із органами державної влади та місцевого самоврядування є показником відповідальності компанії, яка ставить перед собою не лише ціль отримати прибуток, а й робить внесок в соціально-економічний розвиток країни», — підкреслює головний юрист проекту, адвокат Тарас Гук. На увагу заслуговують як нещодавно анонсований спільний проект з «Укравтодор», так і недавній запуск шерингу самокатів. «Перший шеринговий сервіс самокатів в Україні!», — наголошує Тарас.

Попереду — багато цікавої й складної роботи, слідкуйте за оновленнями!

Давайте працювати разом